English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: پنج شنبه ٠٣ تير ١٤٠٠بازديدکنندگان آنلاين: 2

بازديد کنندگان اين صفحه: 51955

بازديدکنندگان امروز: 204

کل بازديدکنندگان: 467299

زمان بارگذاری صفحه: 0.8594

  چاپ        ارسال به دوست

نشست خبری مدیر شبکه بهداشت و درمان سلماس با اصحاب رسانه و مطبوعات

نشست خبری مدیر شبکه بهداشت و درمان سلماس با اصحاب رسانه و مطبوعات

دکتر جباری مدیر شبکه بهداشت و درمان سلماس در نشست خبری که راس ساعت 18 عصر در محل اتاق ریاست بیمارستان خاتم الانبیا، ( ص ) تشکیل شد در پاسخ به سوالات خبر نگاران در خصوص عملکرد حوزه بهداشت و درمان چنین گفت :
در حوزه بهداشت : تغییر چارت های سازمانی در پوشش روستاهای شهرستان ، 6 خانه بهداشت به ظرفیتهای بهداشتی سلماس در روستاها اصافه شده و امیدواریم هر چه سریعتر مراحل احداث و تجهیز این خانه ها را در روستاهای مشخص شده طی نماییم.
توجه به راه اندازی پایگاه امدادی بهداشتی چهریق سلماس و تخصیص آمبولانس کمک دار مناسب این منطقه با حمایتها و پیگیری های نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، امسال توانسته ایم خدمات بهداشتی درمانی امدادی مطلوب تری به مردم عزیز روستاهای بخش کوهسار ارائه دهیم.
در 6ماهه سال98 همکاران شبکه بهداشت در 104 مورد زایمان مداخله مستقیم داشته اند و در راستای همین تلاشها خوشبختانه آمار مرگ مادر باردار در سلماس صفر است و در این خصوص از کمکهای جمعیت هلال احمر نیز کمال قدردانی را داریم.
مرکز جامع خدمات سلامت شهید همراز سلماس مراحل نهایی آماده سازی را طی می کند و در صورت تامین اعتبارات لازم از سوی ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان تا یک ماه اینده بصورت کامل به بهره برداری خواهد رسید.
مرکز خدمات جامع سلامت کوزه رش نیز که با 35 درصد پیشرفت پزشکی نیمه کاره مانده بود، با مساعدت ها و پیگیری های صورت گرفته در شهریورماه مجددا عقد قرارداد شد و اکنون با 70 درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان آذرماه آماده تحویل خواهد بود.
در حوزه درمان : شهرستان سلماس در حال حاضر 105 بیمار دیالیزی دارد که حدود25درصد افزایش بیمار در این زمینه داریم و با 15تخت و 16دستگاه موجود در بیمارستان، نمیتوانیم پاسخگوی این عزیزان باشیم و مرکز دیالیز نیمه کاره شهرستان نیز 16 تخت ظرفیت دارد و درنظر داریم با اصلاح نقشه های مهندسی ظرفیت تخت های این مرکز را افزایش داده تا برای سالهای اینده مشکلی نداشته باشیم.
در سفر معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به سلماس با پیگیری های نماینده و فرماندار شهرستان، قول تخصیص یک میلیاردتومان اعتبار برای اتمام مرکز دیالیز سلماس گرفته شد و پیگیریم تا این مبلغ را وصول و روند احداث را اغاز کنیم.
سی تی اسکن 16 اسلایس بیمارستان خانم الانبیاء ( ص ) سلماس نیز با حمایتها و پیگیری های مجدانه نماینده و فرماندار سلماس تحویل گردید و در حال طی مراحل اماده سازی فضا و نصب آن هستیم تا به زودی مردم عزیز سلماس از خدمات این دستگاه پیشرفته تشخیص پزشکی بهره مند شوند.
خرید دستگاه سی آرم، احداث اتاق عمل پنجم بیمارستان، سیستم آنلاین تشخیصی پکس، سیستم به روز مخابراتی و ژنرانور دوم برق اضطراری بیمارستان از جمله اقداماتی است که از شهریور 97 تاکنون در خصوص تجهیز بیمارستان خاتم الانبیاء ( ص ) صورت گرفته است.
وی همچنین در خصوص رسیدگی به شکایات گفت : مردم عزیز می توانند شکایات و موارد خود را در رابطه با فروش دارو یا شکایات پزشکی با شماره تلفن 04435244040 واحد نظارت بر درمان و داروی شبکه بهداشت سلماس تماس بگیرند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی و نتیجه به اطلاع شاکی برسد.
در حوزه آموزش : موسسه آموزش عالی سلامت سلماس از زمان راه اندازی تا کنون 8 دوره دانشجو پذیرش کرده که 4 دوره فارغ التحصیل شده اند و هم اکنون 115 دانشجو نیز در این مرکز در حال تحصیل اند.
این مرکز آموزش عالی از خدمات مطلوب و استاندارد آموزشی برخوردار است و از سراسر کشور پذیرش دانشجو داریم اما متاسفانه جوانان سلماسی رغبتی به نام نویسی در این مرکز ندارند و انتظار داریم اصحاب رسانه درخصوص تبلیغ و تشریح ظرفیتهای این مرکز آموزش عالی در راستای بهره مندی جوانان بومی از خدمات این مرکز کمک حال ما باشند.
دکتر جباری در پایان این نسشت نقش رسانه را در پیشبرد اهداف سازمانی موثر دانست و گفت : رسانه و مطبوعات همواره یاریگر ادارت و نهادها بوده و خواهد بود و امیدوارم با همکاری و اطلاع رسانی دقیق و به موقع مارا هم در این امر یاری نمایند .

 


١٠:٣٤ - سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٢٧٢٥٨    /    تعداد نمایش : ٣٠٢